• İstanbul3 °C
  • Ankara3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hava Durumuna Göre Anında Reklam Devri!
07 Kasım 2017 Salı 13:15

Hava Durumuna Göre Anında Reklam Devri!

Sistem 9, LOOK!screensmarkasıyla,Türkiye’dekiaçıkhava dijital ekran ağında reklamları anında yansıtma imkânı veren programatik reklamcılığını başlatarak bir ilke imza attı.

LOOK!screens hava durumuna bağlı olarak anında değişen, ya da gün içinde zamana göre ayarlanan görseller ile markalarına hizmet etmeye başladı.

Sistem 9, LOOK!screensmarkasıylaTürkiye’deprogramatikaçıkhava reklamcılığı devrini başlattı. Sistem 9  Pazarlama Müdürü Harun Akol, “Bu, 360 derece marka reklamcılığını dijital Açıkhava ekranlarımızla birleştirmek vizyonumuzun bir başlangıcı” dedikten sonra şu bilgileri veriyor: “2016 son çeyreği ve 2017 yılı ilk yarısında Unilever’in çeşitli markaları için ekranlarımız da bir çalışma başlattık. Unilever markaları kampanyaların frekansını, yayında olacakları zaman dilimlerini, yaratıcılıklarını kontrol edebildikleri bir sistemde reklamlarını yayınladılar. Markalar bu teknolojiyle, açıkhava kampanyalarını dijital kampanyalarda olduğu gibi, Adserver(reklam sunucusu)kullanarak bütünleşmiş bir şekilde raporlayabiliyor.”

Markaların, İstanbul’un çeşitli lokasyonlarındakiLOOK!screens ekranlarında yayında olan kampanyalarda hava durumuna göre ya da haftanın belirli günlerinde yayında olabildiğini vurgulayan Akol, “Örneğin Unilever’in bir çorba markası hava sıcaklığı belli bir derecenin altına düştüğünde yayına giriyorken, çay markası görseli ise gün içinde değişen metinlerle yayına girebiliyor” diye ekliyor.

Programatikaçıkhava kampanyalarının reklam verene birçok yarar sağladığını belirten Akol bunları şöyle özetliyor: “Açıkhava dijital reklamların düzene girmesi kolaylaşıyor. Reklamveren ve ajanslara da  medya bütçelerini çapraz platforma kaydırıp,  artırma veya azaltma imkanı sunuyor. Bir anlamda  reklam otomasyonu yaparak, etkinlik ve bütçe kontrolünü artırıyor.

harun-akol.jpg

Sistem 9 halen LOOK!screens markasıyla, LOOK!screens BEYOĞLU, LOOK!screensGALLERIA LED , LOOK!screens İTÜ LED ve LOOK!screensCOIFFEUR ekranlarında hizmet veriyor. Devreye yeni giren LOOK!screensAKMERKEZ LED ile birlikte reklam verenlerigünlük 3,5 milyon kişilik erişime ulaştırdıklarını belirten Akol sözlerini şöyle noktalıyor: “Söz konusu yerlerin yanı sıra, önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırımlarla açıkhavada da farklı mekânları da dev Dijital Megalight’lar, Dijital Raketler, LED’ler ve ülkemizde ilk kez uygulanacak dijital mecralarla tanıştıracağız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Türk Analiz | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim