• İstanbul1 °C
  • Ankara-6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Müşterilerim, arkadaşım oldu”
15 Temmuz 2017 Cumartesi 10:53

“Müşterilerim, arkadaşım oldu”

Eğlence sektörünün önde gelen isimlerinden olan başarılı iş adamı Celal Çapa, iş dünyasındaki başarı yolculuğunu MAG Business İlkbahar-Yaz sayısına anlattı.

“İş disiplini ve çalışanlarımızdan daha çok çalışmak, iş hayatında olmazsa olmazlarımın başında gelir”

“Sektöre ani bir giriş yaptım”

“Türk milleti şımartılmaya ve özel ilgiye değer verir”

“Bu sektörde kariyer hedefleyen nesillere tavsiyem; saate göre değil, işe göre çalışmalarıdır”

“İş hayatımdaki tavizsiz ve işkolik mizacımı özel hayatımda taşımamaya gayret ettim”

 

Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik Bölümünden mezun olduktan sonra 1981 yılında evlenen Celal Çapa, iş ve özel hayatını MAG Business’a anlattı. Siyasal bilgiler okuyup dış işlerinde çalışmayı düşünürken eğlence sektöründe bulunan abisi Ahmet Çapa sayesinde sektöre ani bir giriş yaptığını söyleyen Çapa, “Eğlence sektöründe o devirlerde işletmecilik tahsili görmüş kişi sayısı parmakla sayılabilecek kadar azdı. Daha çok alaylı, yani meslekten gelenlerin hegemonyasında olan bu iş kolunda eğitim seviyem sayesinde yükselmek çok zor olmadı” dedi. Bulunduğu konuma gelene kadar karşılaştığı zorlukların başında, iş saatlerinin geç saatlere kadar sürmesinden dolayı ailesine yeterli zaman ayıramadığından bahseden Çapa, “Yılbaşı gibi özel günlerde herkes eğlenirken, bizim çalışmamız ve bu durumu ailemize anlatabilmek oldukça büyük bir zorluk” dedi.

Çalışanlarımızdan daha çok çalışmak ve iş disiplini, iş hayatında olmazsa olmazlarımın başında gelir diyen Çapa, “Türk milleti şımartılmaya ve özel ilgiye değer verir. Bu tabii ki bizlerin döneminde daha ön plandaydı. Günümüzde yurt dışında keyifli vakit geçirmek için genellikle yemeğe çıkılırken, bizde hala eğlenmeye çıkılıyor” dedi. Sektörde kariyer hedefleyen nesillere, saate göre değil, işe göre çalışmalarını tavsiye eden Çapa, “İş hayatımdaki tavizsiz ve işkolik mizacımı özel hayatımda taşımamaya gayret ettim” dedi.

 

Myderm’in kurucusu Murat Küçükoğlu’nun kapak olduğu MAG Business İlkbahar- Yaz sayısı, iş dünyasına yön veren içerikleri, özel röportajları ve gündemi, yakından takip eden konu başlıkları ile www.magdergi.com.tr, DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Türk Analiz | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim