• İstanbul3 °C
  • Ankara3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sol Ayağım
10 Nisan 2017 Pazartesi 00:29

Sol Ayağım

Kısa ve mükemmel bir hayat hikâyesi. İlham vericiydi. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Kitap Arka Kapak: Chiristy Brown doğuştan beyin felci kurbanıydı.Ancak bu talihsiz küçük bebek İrlanda edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti. Bu,Chiristy Brown’ın kendi yaşam öyküsüdür. Brown,çocukluğunda okumayı,yazmayı,resim yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve bütün bunları sol ayağını kullanarak nasıl yaptığını anlatıyor.

Beyin felci ile doğan ve herkes tarafından zihinsel özürlü olduğu düşünülen Christy Brown’un yaşamını anlattığı bir otobiyografidir. Doktorların dahi ne dediğini umursamayan annesi oğlu için her şeyi yapar. Onun vücudunun sakat olsa da zihinsel engelinin olmadığına inanıyordu. Bunun üzerine annesi ona harfleri öğretmeye başlar. Christy Brown ilk olarak sol ayağı ile A harfini yazar. Yazdığı ilk kelime ise ANNE olmuştur.

Christy Brown hayatını tamamen sol ayağına dayayarak yaşar. Konuşmasını ve sol ayağı dışında hareketlerini kontrol edemiyordu. Bu onun resim yapmasını ve bu otobiyografiyi yazmasını mümkün kıldı.

Kısa ve mükemmel bir hayat hikâyesi. İlham vericiydi. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Analist : Mücella UÇAR Kurum : İnönü Üniversitesi

Kitapanaliz.org

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Türk Analiz | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim