• İstanbul3 °C
  • Ankara3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Verusa hiç kimsenin alamadığı maden ruhsatını aldı
20 Ekim 2018 Cumartesi 10:49

Verusa hiç kimsenin alamadığı maden ruhsatını aldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Verusa Holding'in yüzde yüz bağlı ortaklığı Standard Enerji Üretim'e Adana'daki boksit madeni için işletme ruhsatı verdi.

Verusa Holding, Adana'daki önemli maden yatırımına ilişkin İşletme Ruhsatı'nın şirkete verildiğini duyurdu. Verusa tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İşletme Ruhsatı'nın, Holding'in yüzde yüz bağlı ortaklığı Standard Enerji'ye verildiği bilgisi yer aldı. Açıklamada ayrıca, stratejik boksit madeninde kısa süre içerisinde üretim safhasına geçileceği kaydedildi.

Verusa Holding tarafından konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamanın tamamu şu şekilde: 

Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Enerji Üretim A.Ş.'nin sahip olduğu maden ruhsatlarından Adana Tufanbeyli Boksit madeni sahasına ilişkin olarak T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 19.10.2018 tarihli, 201300587 numaralı "İşletme Ruhsatı" bugün itibariyle düzenlenerek şirkete verilmiştir.

Bu kapsamda Tufanbeyli Boksit madeni sahasının işletmeye alınabilmesi ve üretime geçilebilmesi gerekli olan İşletme Ruhsatı'nın alınmış olması ile birlikte en kısa sürede üretime başlanacaktır." ifadeleri yer aldı.

BOKSİT MADENLERİNİN ÖNEMİ GİDEREK ARTIYOR

Alüminyum üretiminde kullanılan boksitin üretimi konusunda dünyada büyük sıkıntılar yaşanırken Türkiye’de maden sahalarının önemi arttı. Üretimde yaşanan düşüşün boksit fiyatlarını yukarı çekmesi bekleniyor.

borsagundem.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Türk Analiz | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim